Milline on kasu tervisele?
Mis on oomega-3, EPA, DHA ja ALA?
Oomega-3 rasvhapetel on oluline roll organismi füsioloogilistes protsessides. Need polüküllastumata rasvhapped kuuluvad asendamatute rasvhapete hulka, mida tuleb toidust saada. Olulised oomega-3 rasvhapped jagunevad eri tüüpideks.
EPA
DHA
ALA
Pärast paljusid teadusuuringuid on kogu maailmas jõutud järeldusele, et eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA) aitavad erinevate mehhanismide kaudu säilitada normaalset südamefunktsiooni (1), normaalset vererõhku (2) ja normaalset vere triglütseriidide taset (3). Positiivne efekt ilmneb, kui tarbida päevas vastavalt 250 mg EPA-t ja DHA-d (1), 3 g EPA-t ja DHA-d (2), 2 g EPA-t ja DHA-d (3).
DHA toetab aitab säilitada normaalset ajufunktsiooni. DHA on aju ja kesknärvisüsteemi kudedes oluline struktuurne lipiid. Positiivne mõju ilmneb kui tarbida 250 mg DHA päevas.
Leitud on, et DHA aitab säilitada ka normaalset nägemisfunktsiooni. Positiivne mõju ilmneb kui tarbida 250 mg DHA päevas.
Rasedatel ja imetavatel emadel on hea teada, et dokosaheksaeenhape toetab loote ja rinnapiimaga toidetava lapse silmade ja aju normaalset arengut. Positiivne mõju ilmneb, kui tarbida 200 mg DHA-d päevas lisaks täiskasvanutele soovitatava oomega-3 rasvhapete päevasele kogusele, mis on 250 mg DHA-d ja eikosapentaeenhapet (EPR).
Verta žinoti